Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:TINCTURA GINKGO BILOBAE
Nazwa polska:WYCIĄG Z MIORZĘBU
Nazwa międzynarodowa:Ginkgo bilobae folii tinctura
Nazwa angielska:GINKGO BILOBA EXTRACT
Postać:Tinctura Ginkgo bilobae - płyn, nalewka.
Wizytówka:Preparat rozszerzający naczynia krwionośne, stosowany w zaburzeniach krążenia krwi.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol Kraków S.A. - Krakowskie Zakłady Zielarskie
Wytwórca:Herbapol Kraków S.A. w Krakowie Zakład Produkcyjny w Wadowicach - PL
Zalecany:pomocniczo przy zaburzeniach krążenia krwi, szczególnie mózgowego (objawiającego się zaburzeniami pamięci i snu, uczuciem lęku, szumem w uszach, zawrotami głowy) oraz we wczesnych stadiach zaburzeń krążenia obwodowego.
Działanie:zawiera ekstrakt z miłorzębu (Ginkgo bilobae), który usprawnia krążenie krwi - przede wszystkim mózgowe. Zwiększa zużycie glukozy i tlenu przez ośrodkowy układ nerwowy. Hamuje zmiany miażdżycowe, zapobiega tworzeniu się skrzepów w naczyniach. Lek jest skuteczny także w leczeniu zaburzeń krążenia obwodowego, wpływa na zmniejszenie uczucia zimna w kończynach, a w chromaniu przestankowym - na rzadsze występowanie bólów i sztywności mięśni.
Dawkowanie:doustne, przyjmować 3 razy dziennie po 1 łyżeczce preparatu (5 ml) rozcieńczone niewielką ilością wody. Leczenie należy prowadzić przez okres 4-6 tygodni.
Leki z tej grupy:Bilobil, Flavobil, Ginkgobil, Ginkgofol, Ginkofar, Ginkofar forte, Ginkovital, Memoplant, Tanakan, Tinctura Ginkgo Bilobae.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.