Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:VENESCIN (Drażetki)
Nazwa polska:ESKULINA + WYCIĄG Z NASION KASZTANOWC +A RUTYNA
Nazwa międzynarodowa:Esculinum + Hippocastani seminis extractum siccum + Rutosidum
Nazwa angielska:Aesculus hippocastanum extract + Esculoside + Rutoside
Postać:Venescin - drażetki.
Wizytówka:Lek wpływający korzystnie na elastyczność naczyń.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol - Wrocławskie Zakłady Zielarskie S.A.
Wytwórca:Herbapol - Wrocławskie Zakłady Zielarskie S.A. - PL
Zalecany:w zaburzeniach krążenia żylnego, w guzkach krwawniczych (żylaki odbytu, hemoroidy), w żylakach kończyn dolnych i w owrzodzeniach podudzi, w obrzękach różnego pochodzenia, w zaburzeniach przepuszczalności naczyń krwionośnych i ich łamliwości, w skazach krwotocznych pochodzenia naczyniowego. Ponadto bywa stosowany w chorobach alergicznych takich jak katar sienny i pokrzywka. Uwaga: przed rozpoczęciem leczenia hemoroidów należy wykluczyć zmiany nowotworowe odbytu.
Działanie:jest lekiem złożonym, w jego skład wchodzą trzy związki o działaniu witaminy PP: eskulina, rutyna oraz wyciąg z nasion kasztanowca zawierający escynę, które zmniejszają nadmierną przepuszczalność ścian najdrobniejszych naczyń krwionośnych (włosowatych), co przeciwdziała tworzeniu się obrzęków, które zazwyczaj powstają z płynu przesiąkającego z naczyń; lek działa przeciwzapalnie, przeciwalergicznie, przeciwdziała zastojom żylnym.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, podczas 3 pierwszych miesięcy ciąży; przy zaburzeniach pracy nerek.
Współdziałanie:nie stosować łącznie z sulfonamidami (np. Bactrim, Biseptol, Septrin).
Dawkowanie:doustne, dorośli zazwyczaj stosuje się 3 razy dziennie po 2 drażetki, dzieci powyżej 6. roku życia 3 razy dziennie po 1 drażetce.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.