Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:VENESCIN (Żel)
Nazwa polska:WYCIĄG Z NASION KASZTANOWCA + TROKSERUTYNA
Nazwa międzynarodowa:Hippocastani seminis extractum siccum + Troxerutinum
Nazwa angielska:Aesculus hippocastanum extract + Esculoside + Rutoside
Postać:Venescin - żel.
Wizytówka:Lek wpływający korzystnie na elastyczność naczyń.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol - Wrocławskie Zakłady Zielarskie S.A.
Wytwórca:Herbapol - Wrocławskie Zakłady Zielarskie S.A. w Legnicy - PL
Zalecany:w zaburzeniach krążenia żylnego, w żylakach kończyn dolnych i w owrzodzeniach podudzi, w obrzękach różnego pochodzenia, w zaburzeniach przepuszczalności naczyń krwionośnych i ich łamliwości.
Działanie:jest lekiem złożonym, w jego skład wchodzi wyciąg z nasion kasztanowca zawierający escynę i trokserutyna, które zmniejszają nadmierną przepuszczalność ścian najdrobniejszych naczyń krwionośnych (włosowatych), co przeciwdziała tworzeniu się obrzęków, które zazwyczaj powstają z płynu przesiąkającego z naczyń; lek działa przeciwzapalnie i przeciwdziała zastojom żylnym.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki; na otwarte rany, błony śluzowe i skórę poddaną radioterapii.
Dawkowanie:zewnętrznie, 2 razy dziennie smarować chore miejsca, wmasować żel do całkowitego wchłonięcia.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.