Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:VENITAN
Nazwa polska:WYCIĄG Z NASION KASZTANOWCA
Nazwa międzynarodowa:Hippocastani seminis extractum siccum, Escinum
Nazwa angielska:AESCULUS HIPPOCASTANUM EXTRACT
Postać:Venitan - krem 50 mg/g; żel 1%.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny, przeciwobrzękowy, chroniący naczynia żylne, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:LEK S.A.
Wytwórca:Lek Pharmaceuticals d.d. - SLO
Zalecany:w zapaleniach żył powierzchniowych; w początkowym okresie zespołu pozakrzepowego, w obrzękach wynikających z przeciążenia żylnego, w obrzękach pooperacyjnych i pourazowych.
Działanie:suchy ekstrakt z nasion kasztanowca zawiera escynę i różne związki organiczne, które działają ochronnie na najdrobniejsze naczynia krwionośne organizmu - naczynia włosowate oraz przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie; lek zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i zmniejsza przesiąkanie przez nie płynu, który tworzy obrzęki; przyspiesza wchłanianie obrzęków.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:zewnętrznie, smarować żelem lub cienką warstwę kremu wcierać w chore miejsca 3--5 razy dziennie.
Leki z tej grupy:Sapoven, Venitan
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.