Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:VENOŻEL
Nazwa polska:DIKLOFENAK + ESCYNA + TRIBENOZYD
Nazwa międzynarodowa:Diclofenacum + Escinum + Tribenosidum
Nazwa angielska:Aescine + Diclofenac sodium + Tribenoside
Postać:Venożel - żel.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny, przeciwbólowy i przeciwobrzękowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:EMO-FARM Sp. z o.o.
Wytwórca:EMO-FARM Sp. z o.o. - PL
Zalecany:głównie w chorobach żył kończyn dolnych, przede wszystkim w obrzękach spowodowanych upośledzeniem krążenia krwi (zastoinowych), pooperacyjnych i pourazowych, reumatologii, w reumatoidalnym zapaleniu stawów, w bólach związanych ze zmianami zwyrodnieniowymi w stawach, w bólach związanych z chorobami kręgosłupa.
Działanie:przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwobrzękowe, wykazuje również działanie hamujące skupianie się krwinek płytkowych biorących udział w procesie krzepnięcia krwi. Polepsza krążenie, zmniejsza zastój krwi żylnej, zapobiega przesiąkaniu płynu przez ściany najdrobniejszych naczyń krwionośnych - naczyń włosowatych, zmniejsza odczyny zapalne, działa przeciwbólowo.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, lub na niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. aspiryna, Butapirazol, Ibuprofen, Mefacit, Metindol), podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom poniżej 6 lat. Żelu nie stosuje się na skórę uszkodzoną ani na błony śluzowe; należy unikać kontaktu z oczami.
Współdziałanie:nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych (Acenocoumarol, Sintrom, Syncumar), szczególnie przy długotrwałym wspólnym stosowaniu. Ponadto nasila toksyczne działanie metotreksatu (Methotrexat, Trexan), może nasilać działanie litu (Lithium carbonicum) oraz leków nasercowych - glikozydów naparstnicy (Bemecor, Digoxin, Landicor, Medigox). Stosowanie razem z lekami moczopędnymi oszczędzającymi wydalanie potasu (np. Spironol, Verospiron) może doprowadzić do zwiększenia stężenia potasu w surowicy krwi.
Dawkowanie:zewnętrznie, dorośli 3-4 razy dziennie cienką warstwę żelu (3-4 g) nanieść na bolący obszar skóry i wetrzeć. Chronić oczy i błony śluzowe przed kontaktem z żelem.
Skutki uboczne:rzadko zaczerwienienie, świąd, pieczenie skóry, wysypka.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.