Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:ZIELE JEMIOŁY
Nazwa polska:zioła jednorodne
Nazwa międzynarodowa:Visci herba
Postać:Ziele jemioły - zioła sypkie.
Wizytówka:Zioła rozszerzające naczynia krwionośne.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Flos, Herba Oscar, Herbapol-Białystok, Herbapol-Kraków, Herbapol-Wrocław, Kawon, Phytopharm Dobrzyca, Zioła Polskie
Zalecany:w łagodnych postaciach nadciśnienia, pomocniczo w postępującej miażdżycy, jako pomocniczy lek przeciwkrwotoczny w krwawieniach z nosa lub obfitych krwawieniach miesiączkowych. Uwaga: jemioły nie można stosować w nadciśnieniu bez porozumienia z lekarzem, szczególnie jako jedynego leku przeciwnadciśnieniowego - jej działanie często okazuje się niewystarczające.
Działanie:rozszerza naczynia krwionośne, łagodnie i z pewnym opóźnieniem obniża ciśnienie tętnicze krwi, działa rozkurczowo na mięśnie gładkie narządów wewnętrznych, przeciwkrwotocznie oraz wpływa korzystnie na przemianę materii.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:doustne, 2-3 razy dziennie do picia po 1/4 szklanki odwaru z 1 łyżki ziół na 1 szklankę wody.
Skutki uboczne:zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: osłabienie łaknienia, nudności, wymioty, biegunka; zwolniona czynność serca, wyjątkowo - zapalenie wątroby.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.