Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:CARDIOBONISAN
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Cardiobonisan - mieszanka ziołowa w torebkach do zaparzania.
Wizytówka:Preparat ziołowy wpływający korzystnie na układ krążenia.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Bonimed Laboratorium Medycyny Naturalnej
Wytwórca:Bonimed Laboratorium Medycyny Naturalnej - PL
Zalecany:jako lek pomocniczy w przebiegu choroby wieńcowej, zaburzeń krążenia, przy osłabieniu mięśnia sercowego, objawach nerwicy serca a także w łagodnej postaci nadciśnienia tętniczego jako uzupełnienie właściwego leczenia.
Działanie:mieszanka ziół, w skład której wchodzą: ziele nawłoci, korzeń kozłka, ziele rdestu ptasiego, ziele serdecznika, kwiatostan głogu, liść melisy, szyszki chmielu - reguluje pracę układu krążenia poprzez oddziaływanie na czynności mięśnia sercowego, na nasilenie bodźców docierających do niego, obniżając ciśnienie tętnicze krwi, działając uspokajająco i moczopędnie.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, podczas ciąży i karmienia piersią. Przy poważnych dolegliwościach ze strony układu krążenia należy skonsultować się z lekarzem.
Dawkowanie:doustne, dorośli zwykle 1-3 razy dziennie szklanka naparu z 1 torebki ziół na szklankę wrzątku.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.