Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:CARDIOGRAN
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Cardiogran - granulat.
Wizytówka:Preparat ziołowy nasercowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol Łódź S.A. - Zakład w Kutnie
Wytwórca:Herbapol Łódź S.A. - Zakład w Tomaszowie Mazowieckim - PL
Zalecany:w niewydolności krążenia niewielkiego stopnia, zaburzeniach przemiany materii w mięśniu sercowym, w nadciśnieniu tętniczym, w nerwicach, przemęczeniu i nadpobudliwości.
Działanie:wyciągi z kwiatostanu głogu i ziela serdecznika wraz z aminokwasami w postaci soli magnezowych i potasowych kwasu asparaginowego powodują zwolnienie rytmu serca, zwiększają wydolność mięśnia sercowego, obniżają ciśnienie tętnicze i zwiększają ilość krwi przepływającej przez naczynia wieńcowe, dostarczają sercu dodatkowej energii.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki.
Dawkowanie:doustne, 1 łyżeczkę do herbaty granulatu 3 razy dziennie, po posiłkach; można popić wodą lub innym płynem.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.