Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:CARDIOL C
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Cardiol C - krople.
Wizytówka:Preparat ziołowy nasercowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol - Wrocławskie Zakłady Zielarskie S.A., Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej GEMI
Wytwórca:Herbapol - Wrocławskie Zakłady Zielarskie S.A. - PL, Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej GEMI - PL
Zalecany:jako lek pomocniczy w stanach osłabienia mięśnia sercowego, zaburzeniach pracy serca, przy napadowym kołataniu serca, nerwicach układu krążenia, łagodnym nadciśnieniu, miażdżycy układu krążenia; również w stanach wyczerpania psychicznego i fizycznego, w rekonwalescencji, w zaburzeniach układu oddechowego, obrzękach na tle sercowym i zatrzymaniach moczu.
Działanie:wspomagające się wzajemnie składników: wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego (waleriana) - działa uspokajająco oraz rozkurczowo; konwalia - ma słabe działanie wzmacniające siłę skurczu mięśnia serca; nalewka z głogu - ma słabe działanie wzmacniające siłę skurczu mięśnia serca, rozszerza naczynia wieńcowe, obniża ciśnienie tętnicze, działa uspokajająco; nalewka z korzenia kozłka lekarskiego - ma łagodne działanie uspokajające; płynny wyciąg z zarodków nasion koli - może podwyższać ciśnienie tętnicze krwi, ponieważ zawiera kofeinę - w związku z tym Cardiol C może być stosowany u pacjentów z niskim ciśnieniem krwi. Preparat wpływa na obniżenie napięcia mięśni gładkich naczyń krwionośnych i narządów wewnętrznych. Obniżając ciśnienie tętnicze poprawia krążenie żylne i przeciwdziała zastojom żylnym. Działa moczopędnie i uspokajająco.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, podczas ciąży, dzieciom do lat 3; przy zawale serca, przy niedoborze potasu w surowicy krwi.
Współdziałanie:nie powinien być stosowany równolegle z glikozydami naparstnicy (Bemecor, Digoxin, Landicor, Medigox).
Dawkowanie:doustne, 20-40 kropli 2-3 razy dziennie w niewielkiej ilości wody po posiłkach. W razie wyraźnej potrzeby dawkę można zwiększyć do 30-60 kropli jednorazowo. Dzieci od 3 do 10 lat, w porozumieniu z lekarzem, zwykle 2 razy dziennie 10-15 kropli, po jedzeniu. Dzieci od 10 do 14 lat 2-3 razy dziennie 15 do 25 kropli po jedzeniu.
Skutki uboczne:rzadko: zaburzenia pracy układu pokarmowego (nudności, wymioty), zaburzenia rytmu pracy serca.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.