Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:CARDIONERVIT
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Cardionervit - mieszanka ziołowa w torebkach do zaparzania.
Wizytówka:Preparat ziołowy nasercowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Phytopharm Dobrzyca
Zalecany:jako lek pomocniczy w nerwicach, nadpobudliwości, bezsenności, przy kołataniu serca a także przy nadciśnieniu tętniczym na tle nerwowym.
Działanie:mieszanka ziół, w skład której wchodzą: korzeń kozłka, liść melisy, liść mięty pieprzowej, szyszki chmielu, ziele serdecznika - wpływa korzystnie na pracę serca i układu krążenia, działa uspokajająco i nasennie.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom pniżje 12 lat. Przy kamicy pęcherzyka żółciowego należy skonsultować się z lekarzem.
Dawkowanie:doustne, dorośli i dzieci powyżej 12 lat zwykle rano i wieczorem szklanka naparu. Dwie torebki ziół zalać w termosie szklanką wrzątku, po 30 minutach napar jest gotowy do spożycia.
Uwagi:Brak w Wykazie i Pharmindeksie
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.