Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:CHLORCHINALDIN (Tabletki do ssania)
Nazwa polska:CHLORCHINALDOL
Nazwa międzynarodowa:Chlorquinaldolum
Nazwa angielska:CHLORQUINALDOL
Postać:Chlorchinaldin - tabletki do ssania 2 mg; Chlorchinaldin o smaku czarnej porzeczki- tabletki do ssania 2 mg.
Wizytówka:Lek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy stosowany w chorobach jamy ustnej.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:ICN Polfa Rzeszów S.A.
Wytwórca:ICN Polfa Rzeszów S.A. - PL
Zalecany:w zapaleniach gardła, migdałków, jamy ustnej, dziąseł; w leczeniu pleśniawek i grzybic spowodowanych terapią antybiotykową.
Działanie:bakteriobójcze na szereg szczepów bakterii, w tym na gronkowce i paciorkowce, działa również pierwotniakobójczo i na niektóre szczepy grzybów chorobotwórczych. Lek prawie nie wchłania się z przewodu pokarmowego do krwi i działa miejscowo w obrębie jamy ustnej i gardła.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Współdziałanie:podczas leczenia nie należy jednocześnie stosować związków metali, np. żelaza oraz związków jodu, ponieważ osłabiają one działanie leku.
Dawkowanie:ssać 1-2 tabletki co 1 godzinę, nie więcej niż 10 tabletek na dobę. Uwaga: tabletek nie należy rozgryzać.
Dodatkowe informacje:Chlorchinaldin.pdf
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.