Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:DENTOSEPT A
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Dentosept A - płyn do stosowania w jamie ustnej.
Wizytówka:Preparat ziołowy do dezynfekcji jamy ustnej.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Phytopharm Klęka S.A.
Wytwórca:Phytopharm Klęka S.A. - PL
Zalecany:w zapaleniu jamy ustnej, odleżynach przy stosowaniu protez zębowych, aftach oraz pomocniczo w parodontozie.
Działanie:jest mieszaniną płynnych wyciągów z kory dębu, kwiatu rumianku, liści szałwii, ziela tymianku, arniki i mięty oraz kłącza tataraku. Wykazuje działanie ściągające i przeciwzapalne na błony śluzowe jamy ustnej. Jest także środkiem przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Dentosept A zawiera dodatkowo substancję znieczulającą anestezynę, odkażający boraks oraz substancje powodujące zwiększoną przyczepność leku do śluzówki jamy ustnej.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, w tym także na glicerynę, dzieciom poniżej 6 lat (preparat zawiera alkohol); kobiety w ciąży nie powinny stosować preparatu bez konsultacji z lekarzem.
Dawkowanie:zewnętrznie, pędzlować zmienione miejsca 3 razy dziennie, nie płukać jamy ustnej tuż po użyciu preparatu.
Skutki uboczne:chwilowe pieczenie błony śluzowej w miejscu zastoswania preparatu, przebarwienia zębów, łatwo ustępujące po zwykłym ich czyszczeniu.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.