Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:FARINGOSEPT
Nazwa polska:AMBAZON
Nazwa międzynarodowa:Ambazonum
Nazwa angielska:Ambazone
Postać:Faringosept - tabletki 10 mg.
Wizytówka:Lek przeciwbakteryjny stosowany w chorobach jamy ustnej i gardła.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:S.C. Terapia S.A.
Wytwórca:S.C. Terapia S.A. - PL
Zalecany:w zakażeniach błony śluzowej jamy ustnej i gardła, migdałków podniebiennych, anginie; stosowany jest również profilaktycznie i leczniczo po usunięciu migdałków lub zębów.
Działanie:łagodny środek odkażający; działa przeciwbakteryjnie na bakterie najczęściej wywołujące infekcje gardła i jamy ustnej.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:doustne, do ssania, dorośli 2-5 razy dziennie 1 tabletka po jedzeniu. Lek stosuje się 3-5 dni.
Skutki uboczne:reakcje uczuleniowe.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.