Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:GARGARISMA PROPHYLACTICUM
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Gargarisma prophylacticum - płyn.
Wizytówka:Lek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy stosowany w chorobach jamy ustnej i gardła.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o., Prolab Farmaceutyczne Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Analityczno-Handlowe Halkiewicz i Ratajczyk sp.j.
Wytwórca:Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o. - PL, Prolab Farmaceutyczne Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Analityczno-Handlowe Halkiewicz i Ratajczyk sp.j. - PL
Zalecany:w stanach zapalnych i podrażnieniach błon śluzowych jamy ustnej, dziąseł i gardła; pomocniczo w owrzodzeniach ust.
Działanie:połączone kwasu salicylowego, benzoesowego, olejków miętowego, eukaliptusowego oraz tymolu - przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub na salicylany (Aspirin, Asprocol, Polopiryna, Sachol, Salicylamidum).
Dawkowanie:zewnętrznie, roztwór 40-50 kropli na szklankę letniej wody; stosować do płukania jamy ustnej i gardła.
Skutki uboczne:odczyny alergiczne.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.