Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:HASCOSEPT
Nazwa polska:CHLOROWODOREK BENZYDAMINY
Nazwa międzynarodowa:Benzydamini hydrochloridum
Nazwa angielska:BENZYDAMINE HYDROCHLORIDE
Postać:Hascosept - płyn 0,15%.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny i przeciwbólowy stosowany w chorobach jamy ustnej i gardła.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
Wytwórca:Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. - PL
Zalecany:w stanach zapalnych i bólowych różnego pochodzenia: w zapaleniu dziąseł, języka, jamy ustnej, po zabiegach usunięcia zębów, w chorobach przyzębia, w leczeniu śluzówki jamy ustnej po chemioterapii i radioterapii. Stosowany również w laryngologii przy zapaleniu gardła, migdałków, krtani a także wspomagająco przy anginie.
Działanie:przeciwzapalne, przeciwbólowe i odkażające substancji czynnej - benzydaminy. Lek działa miejscowo znieczulająco, dobrze wchłania się poprzez śluzówki.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:zewnętrznie, 2-3 razy dziennie należy płukać jamę ustną i gardło używając łyżkę stołową (15 ml) płynu nierozcieńczonego lub z dodatkiem małej ilości wody. W postaci aerozolu stosować 2-6 razy dziennie, rozpylając po 1 dawce leku na zmienioną błonę śluzową jamy ustnej lub gardła.
Skutki uboczne:stosowanie leku dłużej niż miesiąc może doprowadzić do wystąpienia reakcji uczuleniowych; preparat przypadkiem połknięty może spowodować podrażnienie śluzówki przewodu pokarmowego a nawet biegunkę.
Leki z tej grupy:Benalgin, Hascosept,Tantum,Tantum Rosa, Tantum Verde, Tantum Verde P.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.