Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:MENTHOSEPT
Nazwa polska:CETYLPIRYDYNA
Nazwa międzynarodowa:Cetylpyridinii chloridum, Cetylpyridinum
Nazwa angielska:CETYLPYRIDINIUM CHLORIDE
Postać:Menthosept - tabletki do ssania 1,5 mg.
Wizytówka:Lek przeciwbakteryjny stosowany w chorobach jamy ustnej i gardła.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Polfa Łódź S.A. Zakłady Farmaceutyczne
Wytwórca:Polfa Łódź S.A. Zakłady Farmaceutyczne - PL
Zalecany:w leczeniu stanów zapalnych gardła i jamy ustnej.
Działanie:bakteriostatyczne czyli uniemożliwiające namnażanie bakterii, przeciwgrzybicze wobec chorobotwórczych drożdżaków białych Candida albicans.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek i małym dzieciom (ze względu na niebezpieczeństwo zakrztuszenia się).
Dawkowanie:doustne, na pół godziny przed jedzeniem lub bezpośrednio po jedzeniu, dorośli i dzieci od 13 lat zapobiegawczo ssać 2-3 tabletki dziennie, leczniczo 1 tabletkę ssać co 1-2 godziny, nie więcej niż 8 tabletek na dobę; dzieci od 7 do 12 lat zapobiegawczo ssać 1-2 tabletki dziennie, leczniczo 1 tabletkę ssać co 2-3 godziny, nie więcej niż 6 tabletek na dobę.
Skutki uboczne:reakcje alergiczne i zaburzenia smaku.
Leki z tej grupy:Halset, Menthosept.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.