Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:OROFAR
Nazwa polska:CHLOREK BENZOKSONIOWY + CHLOROWODOREK LIDOKAINY
Nazwa międzynarodowa:Benzoxonii chloridum + Lidocaini hydrochloride
Nazwa angielska:BENZOXONIUM CHLORIDE + LIDOCAINI HYDROCHLORIDE
Postać:Orofar - aerozol do stosowania w jamie ustnej (2 mg/ml chlorku benzoksoniowego i 1,5 mg/ml chlorowodorku lidokainy), płyn do stosowania w jamie ustnej (0,5 mg/ml chlorku benzoksoniowego i 0,5 mg/ml chlorowodorku lidokainy), tabletki do ssania (1mg chlorku
Wizytówka:Lek przeciwbakteryjny i przeciwbólowy stosowany w chorobach jamy ustnej i gardła.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Novartis Consumer Health GmbH, Novartis Consumer Health S.A.
Wytwórca:Lichtenheld GmbH Pharmazeutische Fabrik - D; Novartis Consumer Health GmbH - D; Novartis Parmaceutica S.A. - E
Zalecany:w infekcjach jamy ustnej (m.in. afty, zakażenia w obrębie błony śluzowej, zapalenie dziąseł), gardła i krtani; pomocniczo w zapaleniu migdałków; profilaktycznie do pielęgnacji jamy ustnej i zębów (zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej).
Działanie:przeciwbólowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki; podczas ciąży i karmienia piersią, chyba że lekarz uzna zastosowanie leku za konieczne; dzieciom poniżej 4 roku życia. Starsze osoby mające skłonność do zachłystywania się nie powinny stosować preparatu.
Dawkowanie:doustne; tabletki: należy ssać powoli 1 tabletkę co 2-3 godziny, podczas silnej infekcji można ssać 1 tabletkę co 1-2 godziny, przy czym dorośli nie mogą stosować więcej niż 10 tabletek na dobę a dzieci - 6 tabletek na dobę. W leczeniu aft należy umieścic tabletkę jak najbliżej bolącego miejsca i czekać aż się stopniowo rozpuści. Aerozol: dorośli 4 rozpylenia na dobę w jamie ustnej i do 6 rozpyleń na tylna ścianę gardła; dzieci: 2-3 rozpylenia na dobę. Płyn: 2 razy dziennie płukać jamę ustną: dorośli - 1 łyżką płynu, dzieci - 1 łyżeczką.
Skutki uboczne:krótkotrwałe podrażnienie, rzadziej reakcje uczuleniowe, takie jak obrzęk lub wysypka. Stosowanie dłuższe niż 14 dni może spowodować brązowe przebarwienie zębów i języka, które ustąpi po odstawieniu preparatu.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.