Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:SACHOL (Żel stomatologiczny)
Nazwa polska:SALICYLAN CHOLINY + CHLOREK CETALKONIUM
Nazwa międzynarodowa:Cholini salicylas + Cetalkonii chloridum
Nazwa angielska:Choline salicylate
Postać:Sachol - żel stomatologiczny 87,1 mg/g.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny i przeciwbólowy stosowany w chorobach jamy ustnej.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa S.A.
Wytwórca:Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa S.A. - PL
Zalecany:w chorobach błony śluzowej jamy ustnej, przebiegających z odczynem zapalnym, bolesnymi nadżerkami, owrzodzeniami, w zapaleniu jamy ustnej, w pleśniawkach, w zapaleniu błony śluzowej jamy ustnej u osób noszących protezy zębowe, w zapaleniach alergicznych jamy ustnej, w rumieniu wielopostaciowym, wysiękowym jamy ustnej, jako lek wspomagający w leczeniu zespołu Stevensa-Johnsona. Ponadto lek stosowany jest w leczeniu opryszczki wargowej i opryszczkowego zapalenia dziąseł i jamy ustnej oraz zmian popromiennych w następstwie leczenia nowotworów jamy ustnej, gardła i krtani.
Działanie:miejscowo przeciwzapalne i słabo odkażające oraz przeciwbólowe. Dodatkowe składniki odkażające przeciwbólowe wzmagają jego podstawowe działanie.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub inne salicylany, (np. Aspirin, Asprocol, Polopiryna, Salicylamidum) i preparaty pochodne.
Dawkowanie:w chorobach błony śluzowej jamy ustnej powleka się zmiany na śluzówce, lekko się wciera lub przygotowuje okłady na około 10 minut 2-3 razy dziennie; w chorobach przyzębia preparat wprowadza się do kieszonek, powleka się lub wciera w zapalnie zmienione dziąsła 1-2 razy dziennie.
Skutki uboczne:krótkie przemijające pieczenie w miejscu zastosowania.
Dodatkowe informacje:Sachol zel.pdf
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.