Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:SALVIASEPT
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Salviasept - płyn.
Wizytówka:Preparat ziołowy odkażający i przeciwzapalny.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol Lublin S.A.
Wytwórca:Herbapol Lublin S.A. - PL
Zalecany:do płukania w zapaleniu jamy ustnej, dziąseł, języka, gardła i krtani; pomocniczo w parodontozie i anginie, do pielęgnacji jamy ustnej; do inhalacji przy nieżytach górnych dróg oddechowych, zapaleniu oskrzeli, zapaleniu zatok i krtani; do kąpieli.
Działanie:składniki zawarte w preparacie, takie jak: olejki miętowy, szałwiowy, majerankowy, tymiankowy, goździkowy, mentol oraz wyciągi z koszyczka rumianku, liści szałwii, ziela krwawnika, ziela mięty pieprzowej, ziela tymianku i owocu kopru włoskiego wykazują działanie odkażające, przeciwzapalne, ściągające i ułatwiające oddychanie, poprzez udrożnienie nosa i dróg oddechowych.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na składniki leku.
Dawkowanie:zewnętrzne; płukanie - 20-30 kropli na 1 szklanki ciepłej wody; inhalacje - 20-30 kropli na szklankę gorącej wody; kąpiele - 20-50 kropli na wannę wypełnioną wodą o temepraturze 37°C.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.