Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:SEBIDIN
Nazwa polska:CHLORHEKSYDYNA + WITAMINA C
Nazwa międzynarodowa:Chlorhexidini hydrochloridum + Acidum ascorbicum
Nazwa angielska:Ascorbic acid + Chlorhexidine gluconate
Postać:Sebidin, Sebidin Plus - tabletki do ssania.
Wizytówka:Lek przeciwbakteryjny stosowany w chorobach jamy ustnej i gardła.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.
Wytwórca:GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. - PL, Santen Oy - FIN
Zalecany:w stanach zapalnych jamy ustnej, gardła, krtani, w zapaleniu dziąseł i chorobach przyzębia oraz aftach nawrotowych.
Działanie:bakteriobójcze, jest środkiem odkażającym jamę ustną, nie wywołuje podrażnienia ani wysuszenia jej śluzówek. Poza podstawowym składnikiem - chlorheksydyną, zawiera dodatkowo witaminę C.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom poniżej 12. roku życia; chorym na fenyloketonurię.
Dawkowanie:miejscowo, dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia - należy ssać powoli 1 tabletkę co 4 godziny. Stosuje się po jedzeniu i oczyszczeniu zębów. W ciągu 2 godzin po zastosowaniu preparatu nie należy płukać jamy ustnej oraz pić dużej ilości płynów.
Skutki uboczne:u osób nadwrażliwych możliwe są podrażnienia, wysypki skórne i zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.