Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:SEPTOLETE
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Nazwa angielska:Benzalkonium chloride + Menthol
Postać:Septolete, Septolete D - pastylki do ssania.
Wizytówka:Lek dezynfekcyjny, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Krka d.d.
Wytwórca:Krka d.d. - SLO
Zalecany:w stanach zapalnych śluzówki jamy ustnej i gardła, przeziębieniach i chrypce oraz przy nieprzyjemnym zapachu z jamy ustnej, zapaleniu dziąseł.
Działanie:bakteriobójcze, grzybobójcze chlorku benzalkonium połączone z miejscowo znieczulającym mentolu i olejku mięty pieprzowej. Tymol i olejek eukaliptusowy hamują odruch kaszlowy, działają odświeżająco i łagodzą stany zapalne śluzówki jamy ustnej i gardła. Septolete D nie zawiera cukru, co zapobiega rozwojowi bakterii powodujących powstawanie płytki nazębnej.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, szczególnie na chlorek benzalkoniowy oraz dzieciom do lat 4 - Septolete D, do 6 lat - Septolete; kobiety w ciąży oraz karmiące piersią mogą stosować lek tylko po konsultacji z lekarzem.
Dawkowanie:doustne, 1 pastylka co 2-3 godziny do ssania.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.