Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:SEPTOSAN
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Septosan - mieszanka ziołowa; Septosan fix - mieszanka ziołowa w torebkach do zaparzania.
Wizytówka:Preparat ziołowy dezynfekcyjny, do stosowania miejscowego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol Lublin S.A., Herbapol Łódź S.A. - Zakład w Kutnie
Wytwórca:Herbapol Łódź S.A. - Zakład w Kutnie - PL; Herbapol - Białystok S.A. - PL; Herbapol - Lublin S.A. - PL
Zalecany:w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej, w anginie, w zapaleniu dziąseł, w zapaleniu ozębnej, w stanach ropnych w jamie ustnej. Z reguły stosowany jest jako lek wspomagający.
Działanie:jest lekiem złożonym, wszystkie jego składniki wywierają znaczne działanie odkażające, działa głównie na bakterie Gram-dodatnie, w tym na gronkowce, paciorkowce i drobnoustroje będące przyczyną przyzębicy (parodontozy). Ponadto wykazuje działanie ściągające, przeciwzapalne i hamuje drobne krwawienia z uszkodzonych śluzówek. W skład Septosanu wchodzą liście mięty, liście szałwii, zioła tymianku.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, dzieciom do 2 lat.
Dawkowanie:zewnętrznie, płukać jamę ustną kilka razy dziennie naparem przygotowanym z 1 łyżki stołowej lub 1 torebki ziół na 1 szklankę wrzącej wody, naparzanym pod przykryciem przez 15 minut.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.