Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:STOMASAN
Nazwa polska:KWAS SALICYLOWY + WYCIĄG Z RZEWIENIA
Nazwa międzynarodowa:Acidum salicylicum + Rhei extractum siccum
Postać:Stomasan - pyn.
Wizytówka:Lek przeciwzapalny i przeciwbakteryjny stosowany w chorobach jamy ustnej.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol-Wrocław
Zalecany:w stanach zapalnych błon śluzowych jamy ustnej i dziąseł, paradontozie, podrażnieniach protetycznych, suchych zębodołach.
Działanie:kwas salicylowy działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Wyciąg z rzewienia zawiera antrazwiązki wykazujące działanie podobne do antybiotyków oraz garbniki, które ściągając błonę śluzową hamują jej przepuszczalność i zapobiegają krwawieniom z uszkodzonych naczyń włosowatych.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, na aspirynę i salicylany (Aspirin, Asprocol, Polopiryna, Sachol, Salicylamidum), u niemowląt i małych dzieci.
Dawkowanie:zewnętrznie, miejsca zapalnie zmienione pędzlować 3 razy dziennie. W suchym zębodole wkraplać 3 razy dziennie 2 - 3 krople płynu. Przez 10 - 15 minut po użyciu preparatu nie płukać jamy ustnej.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.