Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:AZUSEPTOL
Nazwa polska:WYCIĄG Z RUMIANKU
Nazwa międzynarodowa:Chamomillae anthodiii extractum
Nazwa angielska:CHAMOMILLA EXTRACT
Postać:Azuseptol - płyn na skórę i błony śluzowe.
Wizytówka:Preparat ziołowy przeciwzapalny.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
Wytwórca:Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. - PL
Zalecany:wewnętrznie, doustnie w stanach zapalnych i skurczowych przewodu pokarmowego, np. w chorobie wrzodowej lub wrzodziejącym zapaleniu jelit. Do płukania stosowany jest w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej, dziąseł, gardła oraz w zapaleniach migdałków. Zewnętrznie stosowany jest do okładów i przymoczek w uszkodzeniach naskórka, w owrzodzeniach żylakowatych, w pęknięciach brodawek sutkowych, wyprzeniach, do lewatyw w zapaleniach odbytnicy, do obmywań w pęknięciach odbytu, w żylakach odbytu oraz w stanach zapalnych sromu, do irygacji i tamponowania w nadżerce szyjki macicy, w niektórych stanach zapalnych pochwy i upławach - w tych przypadkach, przed użyciem leku wskazana jest porada ginekologa, ponieważ stosowanie preparatu może okazać się niewystarczające do pełnego wyleczenia. Lek stosowany bywa również do przemywania nosa i zatok w stanach zapalnych i katarze siennym, do inhalacji oraz do codziennej higieny jamy ustnej.
Działanie:stosowany miejscowo, zewnętrznie, ma właściwości przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe oraz wywiera pewne działanie przeciwbakteryjne. Lek hamuje tworzenie się obrzęków błon śluzowych (uczuleniowych i zapalnych), ułatwia też proces odnawiania uszkodzonego naskórka. Podany doustnie, działa ponadto przeciwskurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, przywraca prawidłowy rytm ruchów robaczkowych jelit oraz działa wiatropędnie.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na rumianek lub na rośliny z rodziny złożonych; nie podawać doustnie dzieciom poniżej 6 lat.
Dawkowanie:miejscowo: do okładów i płukań - 1 łyżkę preparatu rozpuścić w 1/2 szklanki wody; do irygacji - 6-10 łyżek rozpuścić w 3-5 szklankach wody; doustnie 2-3 razy dziennie przed posiłkami - 1 łyżeczkę preparatu rozpuścić w niewielkiej ilości wody, np. 50-100 ml.
Skutki uboczne:podrażnienie i suchość skóry w przypadku częstego stosowania.
Leki z tej grupy:Azulan, Azuseptol.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.