Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:ZIOŁA DO PŁUKANIA GARDŁA
Nazwa polska:Species ad gargarisma
Postać:Zioła do płukania gardła - mieszanka ziołowa; Zioła do płukania gardła fix - mieszanka ziołowa w torebkach do zaparzania.
Wizytówka:Mieszanka ziołowa stosowana w infekcjach gardła, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:wielu producentów
Wytwórca:wielu producentów
Zalecany:w infekcjach i stanach zapalnych gardła i jamy ustnej.
Działanie:przeciwzapalne, ściągające i słabe przeciwbakteryjne kory dębu, koszyczka rumianku, ziela krwawnika, ziela tymianku, liścia szałwii.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, szczególnie rumianek.
Dawkowanie:zewnętrznie, 2 torebki lub łyżki stołowe zalać szklanką wrzątku, zaparzać pod przykryciem (nie gotując) przez kwadrans. Płukać gardło ciepłym naparem.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.