Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:DOLOVIT MULTIMINERAL
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Dolovit Multimineral - tabletki.
Wizytówka:Preparat wielominerałowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Roche
Zalecany:zapobiegawczo przeciw szkodom spowodowanym przez niedobór substancji mineralnych i pierwiastków śladowych w organizmie, w okresach stresu, osłabienia koncentracji, spadku wydolności organizmu, zwłaszcza w okresie rekonwalescencji, w okresie wzrostu dzieci i młodzieży, przy jednostronnej diecie, np. w czasie odchudzania, w ciąży i przy karmieniu piersią, w okresach ciężkiej pracy i przy sporcie wyczynowym; zalecany także osobom starszym.
Działanie:zależy od sumy działania składników - substancji mineralnych i budulcowych: wapń - jest podstawowym składnikiem kości i, wraz z magnezem, niezbędnym czynnikiem prawidłowego funkcjonowania nerwów i mięśni. Działa przeciwalergicznie. Fosfor - jest składnikiem związków przenoszących energię w organizmie, razem z wapniem odgrywa ważną rolę jako składnik kośćca. Żelazo - jest podstawowym składnikiem hemoglobiny - czynnika, który jest niezbędny do przenoszenia tlenu przez krwinki do tkanek. Potas - jest niezbędnym czynnikiem prawidłowego funkcjonowania nerwów i mięśni. Miedź - wywiera wpływ na przyswajanie i uruchamianie istniejących już w organizmie zapasów żelaza. Cynk - wchodzi w skład wielu ważnych dla życia enzymów, od których zależy prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego oraz wiele reakcji biochemicznych, np. przemiana tłuszczów, białek, nasila działanie insuliny - hormonu trzustki powodującego prawidłowe zużycie glukozy w organizmie. Wywiera wpływ na stan skóry i włosów. Mangan - jest mikroelementem, który pobudza odpowiednie enzymy mające wpływ na budowę tkanki łącznej i przemiany białkowe w organizmie. Ponadto preparat zawiera selen.
Dawkowanie:doustne, dorośli 6-10 tabletek na dobę - np. 4 tabletki przed śniadaniem, 2 tabletki przed obiadem, 4 tabletki przed kolacją. Uwaga: tabletki należy połykać z niewielką ilością płynu lub wypijać rozdrobnione w napojach.
Uwagi:Brak materiałów do weryfikacji
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.