Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:EKOVIT
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Ekovit - tabletki.
Wizytówka:Preparat wielowitaminowy z dodatkiem magnezu i selenu.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Curtis Healthcare Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Handlowe, Przedsiębiorstwo Farmaceutyków
Wytwórca:Curtis Healthcare Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Handlowe, Przedsiębiorstwo Farmaceutyków - PL
Zalecany:w zapobieganiu stanom niedoboru witamin oraz magnezu i selenu.
Działanie:w skład preparatu wchodzą m.in. witaminy A, C, E i pierwiastek selen, będące przeciwutleniaczami (uważa się, że przeciwutleniacze wykazują działanie chroniące organizm człowieka przed czynnikami mogącymi przyczynić się do powstania raka, takimi jak wolne rodniki tlenowe lub szkodliwe nadtlenki). Zawiera on też dobrze przyswajalną sól magnezu wywierającą korzystny wpływ na przemianę materii tkanki nerwowej oraz witaminę B6, która ułatwia przyswajanie magnezu przez organizm. Magnez jest składnikiem wielu enzymów, szczególnie tych, które przenoszą w organizmie związki fosforanowe będące nośnikami energii. Odgrywa ważną rolę w procesie skurczu mięśni, w tym mięśnia sercowego. Wpływa korzystnie na proces krzepnięcia krwi.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek; przy ciężkich zaburzeniach czynności nerek; w trakcie kuracji innymi lekami zawierającymi witaminę A; należy ostrożnie stosować w chorobie Parkinsona.
Współdziałanie:zmniejsza wchłanianie doustnych leków przeciwzakrzepowych (m.in. Acenocoumarol, Sintrom, Syncumar).
Dawkowanie:doustne, profilaktycznie dorośli i dzieci powyżej 9 lat raz dziennie tabletkę. Tabletkę można ssać lub połknąć po jedzeniu.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.