Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:HALIBUT LIVER OIL CAPSULES
Nazwa polska:TRAN
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Halibut Liver Oil - kapsułki.
Wizytówka:Olej z witaminami A i D.
Dostępność:Bez recepty
Zalecany:zapobiegawczo i leczniczo w niedoborach witamin A i D.
Działanie:zagęszczony olej z wątroby halibuta zawiera łatwo przyswajalne witaminy A i D. Witamina A jest niezbędnym czynnikiem pobudzającym wzrost organizmu, bierze udział w procesie widzenia - związana z białkiem tworzy czerwień wzrokową, która decyduje o widzeniu o zmierzchu, bierze udział w procesie wzrostu nabłonka błon śluzowych i naskórka oraz w wielu przemianach biochemicznych. Witamina D reguluje wchłanianie, przyswajanie, wbudowywanie do kości i wydalanie wapnia oraz fosforu.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, dzieciom; przy zbyt wysokim poziomie witamin A i/lub D3 w organizmie oraz przy równoległym przyjmowaniu tych witamin, z uwagi na możliwość przedawkowania.
Dawkowanie:doustne, 1-2 kapsułki dziennie jako uzupełnienie diety.
Skutki uboczne:uczucie pełności w nadbrzuszu. W razie ich wystąpienia należy zmniejszyć dawkę preparatu.
Leki z tej grupy:Cod Liver Oil, Icelandic Cod Liver Oil, Tran, Tran z wątroby dorsza.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.