Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:KINDER BIOVITAL TOFFY
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Kinder Biovital Toffy - tabletki do żucia.
Wizytówka:Preparat wielowitaminowy z dodatkiem soli mineralnych.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Roche
Zalecany:w stanach niedoboru i zwiększonego zapotrzebowania na witaminy, w niedoborze witamin w przebiegu chorób zakaźnych i zakażeń, w okresie rekonwalescencji po chorobach, w stanach wyczerpania i osłabienia, w okresach wzmożonego wysiłku fizycznego i psychicznego, przy obniżonej sprawności fizycznej i psychicznej, w okresach intensywnego wzrostu.
Działanie:jest preparatem wzmacniającym dla dzieci, zawiera witaminy A, B1, B2, B6, B12, C, D3, E, PP, pantotenian wapnia, kwas foliowy, które są zespołem witamin niezbędnych w procesach przemiany materii w organizmie i działają regulująco na przemiany białek, tłuszczów i cukrów. Zawiera również substancje mineralne, takie jak magnez i wapń, które uzupełniają działanie witamin oraz lecytynę. Witamina A - jest niezbędnym czynnikiem pobudzającym wzrost organizmu, bierze udział w procesie widzenia - związana z białkiem tworzy czerwień wzrokową, która decyduje o widzeniu o zmierzchu, bierze udział w procesie wzrostu nabłonka błon śluzowych i naskórka oraz w wielu przemianach biochemicznych. Zespół witamin B - B1, B2, B6, B12, bierze znaczny udział w komórkowej przemianie materii, a szczególnie w przemianie białek, cukrów i tłuszczów. Niedobór tych witamin zakłóca szczególnie przemianę cukrów oraz pracę układu nerwowego, powoduje także zaburzenia trawienne, krążeniowe i niedokrwistość. Witamina C - przyspiesza przemiany białek i cukrów, jest niezbędna w tworzeniu się tkanki łącznej, kości i zębów, w przyswajaniu żelaza, w powstawaniu krwinek czerwonych i hemoglobiny - podstawowego składnika krwi przenoszącego tlen do tkanek. Działa odtruwająco. Odgrywa ważną rolę w procesach odpornościowych, wytwarzaniu przeciwciał, gojeniu się ran. Witamina D - reguluje wchłanianie, przyswajanie, wbudowywanie do kości i wydalanie wapnia oraz fosforu. Witamina E - bierze udział w przemianie materii chroniąc przed utlenieniem nienasycone kwasy tłuszczowe i witaminę A, hamując dzięki temu powstawanie toksycznych produktów ich utleniania. Obniża poziom tłuszczów w surowicy krwi, uczestniczy w procesie odtruwania organizmu, poprawia czynność mięśni, ułatwia przyswajanie tlenu przez krwinki czerwone, rozszerza naczynia krwionośne i łagodnie obniża ciśnienie tętnicze krwi, zwiększa zużytkowanie białka przez organizm. Witamina PP, czyli amid kwasu nikotynowego, niacyna - odgrywa ważną rolę w przemianie materii w skórze, mięśniach oraz w układzie nerwowym, pobudza podstawową przemianę materii, czynność trzustki, wątroby oraz tworzenie się krwinek. Niedobór witaminy PP prowadzi do zahamowania oddychania tkankowego i pelagry. Pantotenian wapniowy bierze udział w komórkowej przemianie materii, ma działanie przeciwzapalne oraz przyspieszające regenerację tkanek a szczególnie nabłonka, skóry, włosów i paznokci. Wapń - jest podstawowym składnikiem kości i, wraz z magnezem, niezbędnym czynnikiem prawidłowego funkcjonowania nerwów i mięśni. Działa przeciwalergicznie. Lecytyna wywiera korzystny wpływ na układ nerwowy.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki; przy równoległym braniu preparatów wapnia i witaminy D3.
Współdziałanie:należy przerwać podawanie preparatu podczas leczenia antybiotykami z grupy tetracyklin (Doxycyclinum, Tetracyclinum) i fluorochinolonami (np. Abaktal, Ciprobay, Pefloksacyna, Tarivid).
Dawkowanie:doustne, dzieci i młodzież 2 razy dziennie po 1 tabletce do żucia.
Skutki uboczne:przy stosowaniu się do zalecanych dawek - nie występują.
Objawy przedawkowania:doustne i zewnętrzne do płukań; 1/2 łyżki kłączy naparzać przez 1 godzinę w termosie ze szklanką wrzątku; pić po 1/4-1/3 szklanki ostudzonego naparu 2-3 razy dziennie, na pół godziny przed jedzeniem; zewnętrznie, do płukań - przygotować odwar z 2 łyżek kł
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.