Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:MERZ SPEZIAL DRAGEES
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Merz Spezial Dragees - drażetki.
Wizytówka:Preparat wielowitaminowy z dodatkiem soli mineralnych.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Merz Pharmaceuticals GmbH
Wytwórca:Merz Pharma GmbH & Co. KGaA - D
Zalecany:przy wypadaniu włosów lub osłabieniu ich struktury, nadmiernej łamliwości włosów, rozdwajaniu się i łamliwości paznokci, chorobach skóry, w trądziku pospolitym a także w okresie dojrzewania oraz w stanach niedoboru i zapotrzebowania na witaminy i składniki mineralne.
Działanie:składniki zawarte w preparacie wykazują korzystny wpływ na procesy odżywiania i regeneracji skóry, włosów i paznokci. Witaminy, wyciąg z drożdży, aminokwas cystyna oraz żelazo uzupełniają ewentualne niedobory czynników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, szczególnie żelazo lub w chorobach, w których dochodzi do nadmiernego odkładania się żelaza w tkankach - hemosyderoza, hemochromatoza, przy nadmiarze witaminy A w organizmie, przy równoległym braniu witaminy A, z uwagi na możliwość przedawkowania. Podczas ciąży i karmienia piersią stosować tylko, jeśli zaleci lekarz.
Dawkowanie:doustne; 2 razy dziennie po 1 drażetce.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.