Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:MULTAVIT JUNIOR
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Multavit Junior - proszek do przygotowania roztworu w 5 smakach.
Wizytówka:Preparat wielowitaminowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Polfarmex Sp. z o.o.
Wytwórca:Polfarmex Sp. z o.o. - PL
Zalecany:preparat do stosowania profilaktycznego i leczniczego u dzieci powyżej 3 roku życia, szczególnie w okresach dodatkowego zapotrzebowania na witaminy, takich jak stany niedożywienia, brak łaknienia, choroby przewlekłe, okres rekonwalescencji po ciężkich chorobach.
Działanie:zawiera witaminy A, B1, B2, B6, B12, C, D3, PP, pantotenian wapnia, które są zespołem witamin niezbędnych w procesach przemiany materii w organizmie, działają regulująco na przemiany białek, tłuszczów i cukrów. Witamina A - jest niezbędnym czynnikiem pobudzającym wzrost organizmu, bierze udział w procesie widzenia - związana z białkiem tworzy czerwień wzrokową, która decyduje o widzeniu o zmierzchu, bierze udział w procesie wzrostu nabłonka błon śluzowych i naskórka oraz w wielu przemianach biochemicznych. Zespół witamin B - B1, B2, B6, B12, bierze znaczny udział w komórkowej przemianie materii, a szczególnie w przemianie białek, cukrów i tłuszczów. Niedobór tych witamin zakłóca przemianę cukrów oraz pracę układu nerwowego, powoduje także zaburzenia trawienne, krążeniowe i niedokrwistość. Witamina C - przyspiesza przemiany białek i cukrów, jest niezbędna w tworzeniu się tkanki łącznej, kości i zębów, w przyswajaniu żelaza, w powstawaniu krwinek czerwonych i hemoglobiny - podstawowego składnika krwi przenoszącego tlen do tkanek. Działa odtruwająco. Odgrywa ważną rolę w procesach odpornościowych, wytwarzaniu przeciwciał, gojeniu się ran. Witamina D - reguluje wchłanianie, przyswajanie, wbudowywanie do kości i wydalanie wapnia oraz fosforu. Witamina PP, czyli amid kwasu nikotynowego, niacyna - odgrywa ważną rolę w przemianie materii w skórze, mięśniach oraz w układzie nerwowym, pobudza podstawową przemianę materii, czynność trzustki, wątroby oraz tworzenie się krwinek. Niedobór witaminy PP prowadzi do zahamowania oddychania tkankowego i pelagry. Pantotenian wapnia - bierze udział w komórkowej przemianie materii oraz ma działanie przeciwzapalne; jest niezbędnym czynnikiem prawidłowej czynności nabłonka oraz przyspiesza regenerację tkanek, szczególnie skóry, włosów i paznokci.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, dzieciom poniżej 3 roku życia; przy nadmiarze witaminy A i/lub D3 lub równoległym braniu witaminy A i/lub D3 z uwagi na możliwość przedawkowania.
Dawkowanie:doustne; dzieci powyżej 3 roku życia 1 saszetka dziennie. Proszek należy rozpuścić w wodzie.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.