Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:MULTISAL
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Multisal - tabletki powlekane.
Wizytówka:Preparat wielominerałowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Kutnowskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.
Wytwórca:Kutnowskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. - PL
Zalecany:w profilaktyce i leczeniu niedoborów składników mineralnych. Preparat szczególnie polecany jest ludziom wykonującym ciężką pracę fizyczną, pracującym w uciążliwych warunkach mikroklimatycznych oraz sportowcom wyczynowym.
Działanie:zapobiega lub likwiduje niedobory związków mineralnych (tzw. makro- i mikroelementów) w organizmie, które zapewniają prawidłowe ciśnienie osmotyczne w komórkach, równowagę kwasowo-zasadową organizmu oraz są odpowiedzialne za aktywność wielu enzymów. Długotrwałe niedobory spowodowane wymienionymi wyżej przyczynami lub piciem alkoholu i dużej ilości kawy, są niekorzystne dla organizmu. Wapń - jest podstawowym składnikiem kości i, wraz z magnezem, niezbędnym czynnikiem prawidłowego funkcjonowania nerwów i mięśni. Działa przeciwalergicznie. Fosfor - jest składnikiem związków przenoszących energię w organizmie oraz, razem z wapniem, odgrywa ważną rolę jako składnik kośćca. Jod - jest niezbędny dla powstawania hormonów tarczycy, które mają wpływ na przemianę materii w tkankach. Żelazo - jest podstawowym składnikiem hemoglobiny - czynnika, który umożliwia przenoszenie tlenu przez krwinki do tkanek. Potas - jest niezbędnym czynnikiem prawidłowego funkcjonowania nerwów i mięśni. Miedź - wywiera wpływ na przyswajanie i uruchamianie istniejących już w organizmie zapasów żelaza. Cynk - wchodzi w skład wielu ważnych dla życia enzymów, od których zależy prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego oraz wiele reakcji biochemicznych, np. przemiana tłuszczów, białek; nasila działanie insuliny - hormonu trzustki regulującego zużycie glukozy w organizmie. Wywiera wpływ na stan skóry i włosów. Mangan - jest mikroelementem, który pobudza enzymy mające wpływ na budowę tkanki łącznej i przemiany białkowe w organizmie. Selen - jest przeciwutleniaczem chroniącym komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, chrom - odgrywa ważną rolę w przemianie tłuszczów, molibden wspomaga przemianę tłuszczów, węglowodanów i DNA.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki; przy nadmiarze magnezu i/lub wapnia w organizmie, przy niewydolności nerek, kamicy nerkowej, miastenii. Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest także blok przedsionkowo-komorowy.
Współdziałanie:osłabia wchłanianie tetracyklin (Doxycyclinum, Tetracyclinum), związków żelaza i fluoru (także fluorochinolonów np. Abaktal, Ciprobay, Pefloksacyna, Tarivid).
Dawkowanie:doustne, 1-3 razy dziennie po 1 tabletce w czasie posiłku, tuż przed lub po nim.
Skutki uboczne:rzadko - zaburzenia żołądkowo-jelitowe.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.