Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:REVALID
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Revalid - kapsułki.
Wizytówka:Preparat wielowitaminowy z dodatkiem soli mineralnych.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Ewopharma International s.r.l.
Wytwórca:PT. Ikong Pharmaceutical Industry CO - RI
Zalecany:przy wypadaniu włosów lub osłabieniu ich struktury, nadmiernej łamliwości, rozdwajaniu się paznokci, dla poprawy struktury paznokcia zniszczonej mechanicznie bądź osłabionej stosowaniem lakierów. Pomocniczo w chorobach ogólnoustrojowych lub niedoborach witamin skutkujących pogorszeniem wyglądu włosów i płytek paznokciowych.
Działanie:lek zawiera witaminy z grupy B, drożdże, mikroelementy, ekstrakty kiełków zbóż, substancje biologicznie czynne i inne składniki pozyskiwane głównie z naturalnych surowców. Aminokwasy siarkowe: metionina i cystyna są niezbędne do prawidłowej syntezy białek wchodzących w skład włosów i paznokci. Pozostałe składniki biorą udział w wielu innych przemianach białkowych; ich niedobory sprzyjają chorobom i osłabieniu włosów oraz paznokci.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, podczas ciąży i karmienia piersią, niemowlętom i małym dzieciom, przy jednoczesnym stosowaniu sulfonamidów.
Współdziałanie:lek może obniżać skuteczność stosowanych jednocześnie sulfonamidów (np. Bactrim, Biseptol, Septrin).
Dawkowanie:doustne, 3 razy dziennie po 1 tabletce przez okres minimum 3 miesięcy. Przy dużym zapotrzebowaniu na aminokwasy siarkowe i witaminy dawkowanie można zwiększyć do 2 tabletek 3 razy dziennie. Skuteczne jest jedynie przewlekłe przyjmowanie preparatu (tj. co najmniej 3 miesiące). Lek należy przyjmować w czasie jedzenia lub tuż przed posiłkiem.
Skutki uboczne:rzadko biegunka lub zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.