Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:TROXESCORBIN
Nazwa polska:WITAMINA C + TROKSERUTYNA
Nazwa międzynarodowa:Acidum ascorbicum + Troxerutinum
Nazwa angielska:Ascorbic acid + Troxerutin
Postać:Troxescorbin - kapsułki (200 mg witaminy C i 50 mg trokserutyny).
Wizytówka:Witamina C z dodatkiem trokserutyny.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Synteza Sp. z o.o. - Przedsiębiorstwo Farmaceutyczno-Chemiczne
Wytwórca:Synteza Sp. z o.o. - Przedsiębiorstwo Farmaceutyczno-Chemiczne - PL
Zalecany:wspomagająco w chorobach infekcyjnych, np. przeziębieniach i grypie, w stanach nadmiernej przepuszczalności i łamliwości najdrobniejszych naczyń krwionośnych - naczyń włosowatych (żylaki, krwiaki, obrzęki), w chorobach uczuleniowych.
Działanie:jest lekiem złożonym o skojarzonym działaniu trokserutyny oraz witaminy C, zmniejszających przepuszczalność i łamliwość naczyń krwionośnych. Nadmierna przepuszczalność naczyń, szczególnie naczyń włosowatych występuje w stanach zapalnych oraz uczuleniowych. Trokseutyna przedłuża działanie witaminy C poprzez opóźnienie jej utleniania w organizmie.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, bez konsultacji z lekarzem w okresie ciąży i karmienia piersią, przy dnie, kamicy moczanowej.
Współdziałanie:nasila wchłanianie żelaza, zwiększa toksyczność leków będących kwasami. Nie należy stosować podczas podawania sulfonamidów przeciwbakteryjnych (np. Bactrim, Biseptol, Septrin).
Dawkowanie:doustne, w czasie jedzenia, dorośli zapobiegawczo 1-3 kapsułki dziennie; leczniczo 1-2 kapsułki 3-4 razy dziennie.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.