Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:BENFOGAMMA
Nazwa polska:BENFOTIAMINA
Nazwa międzynarodowa:Benfotiaminum
Nazwa angielska:Benfothiamine
Postać:Benfogamma - drażetki 50 mg.
Wizytówka:Witamina, pochodna witaminy B1.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Wörwag Pharma GmbH Co. KG
Wytwórca:Artesan Pharma GmbH Co. KG - D
Zalecany:profilaktycznie - niemowlętom i małym dzieciom karmionym sztucznie. Leczniczo w niedoborach witaminy B1 w organizmie, w zapaleniu wielonerwowym, w zapaleniach i porażeniach nerwów obwodowych, w nerwobólach, w chorobie beri-beri, w rwie kulszowej, w niektórych innych chorobach układu nerwowego, w cukrzycy, w niektórych chorobach układu krążenia, w chorobach wątroby, w stanach wyczerpania organizmu, w świądzie, w niektórych chorobach skóry.
Działanie:jest koenzymem (czynnikiem wspomagającym), który odgrywa ważną rolę w procesach utleniania tkankowego, przemianach węglowodanów (cukrów) na energię w organizmie, w przemianach tłuszczów i aminokwasów. Niedobór witaminy B1 powoduje zakłócenie tych przemian i prowadzi do kwasicy.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na tiaminę.
Współdziałanie:leki zmniejszające kwaśność soku żołądkowego (np. Alugastrin, Alusal, Maalox), pokarm i alkohol zmniejszają jej wchłanianie; dwutlenek siarki i czarne porzeczki powodują rozkład witaminy B1.
Dawkowanie:doustne, dorośli profilaktycznie 1 drażetka 1-2 razy na tydzień; leczniczo 1 drażetka 1-3 razy dziennie.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.