Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:CALCIUM PANTOTHENICUM JELFA
Nazwa polska:WITAMINA B5, PANTOTENIAN WAPNIOWY
Nazwa międzynarodowa:Calcii pantothenas
Nazwa angielska:PANTOTHENATE CALCIUM
Postać:Calcium pantothenicum Jelfa - tabletki 100 mg.
Wizytówka:Witamina z grupy B.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa S.A.
Wytwórca:Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa S.A. - PL
Zalecany:jako lek wspomagający w chorobach skóry, takich jak zakażenia ropne, wirusowe (półpasiec), oparzenia, w chorobach włosów i paznokci, owrzodzeniach podudzi; w stomatologii w przewlekłych stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i w zapaleniach przyzębia.
Działanie:pantotenian wapniowy (witamina B5) jest związkiem wapniowym kwasu pantotenowego, który bierze udział w komórkowej przemianie materii oraz ma działanie przeciwzapalne; jest niezbędnym czynnikiem prawidłowego funkcjonowania nabłonka; przyspiesza regenerację tkanek, a szczególnie skóry, włosów i paznokci.
Dawkowanie:doustne, dorośli zwykle 150-600 mg podzielone na 2-3 dawki; dzieci od 2 miesiąca do 3 roku życia 50 mg 3 razy na dobę, dzieci starsze 200-400 mg podzielone na 2-4 dawki.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.