Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:VIVIDRIN (Aerozol do nosa)
Nazwa polska:KROMOGLIKAN SODU
Nazwa międzynarodowa:Natrii cromoglicas
Nazwa angielska:CROMOGLICATE DISODIUM
Postać:Vividrin - aerozol do nosa 2,6 mg/dawkę.
Wizytówka:Lek przeciwuczuleniowy.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Dr Gerhard Mann Chem.-Pharm. Fabrik GmbH
Wytwórca:Dr Gerhard Mann Chem.-Pharm. Fabrik GmbH - D
Zalecany:zapobiegawczo w alergicznych chorobach dróg oddechowych, astmie oskrzelowej, alergicznym nieżycie nosa, alergicznym nieżycie oskrzeli. Podany doraźnie nie wywiera działania, nie leczy napadów astmy i zaostrzeń chorób alergicznych - nadaje się jedynie do leczenia zapobiegawczego.
Działanie:hamuje uwalnianie z wyspecjalizowanych komórek czynników, których bezpośrednie działanie na tkanki wywołuje reakcję alergiczną.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, podczas 3 pierwszych miesięcy ciąży.
Dawkowanie:donosowe, wg zaleceń lekarza; zwykle 4 razy dziennie 1 rozpylenie do każdej dziurki nosa.
Skutki uboczne:przy przestrzeganiu dawek zaleconych przez lekarza z reguły nie występują działania niepożądane; lek niekiedy może wywołać skurcz oskrzeli i duszność lub, podany w czasie napadu duszności może ją nasilić, wywołać podrażnienie błony śluzowej gardła i górny
Leki z tej grupy:Allergo-Comod, Allergocrom, Cromohexal, Cromosol, Cropoz N, Polcrom 2%, Vividrin
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.