Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:BETADRIN WZF
Nazwa polska:DIFENHYDRAMINA + NAFAZOLINA
Nazwa międzynarodowa:Diphenhydramini hydrochloridum + Naphazolini nitras
Nazwa angielska:Diphenhydramine hydrochloride + Naphazoline nitrate
Postać:Betadrin WZF - krople do nosa (1 mg/ml difenhydraminy i 0,33 mg/ml nafazoliny).
Wizytówka:Lek przeciwuczuleniowy i przeciwobrzękowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.
Wytwórca:Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A. - PL
Zalecany:w nieżycie błony śluzowej nosa lub zatok obocznych nosa na tle uczuleniowym, w katarze siennym.
Działanie:miejscowe przeciwuczuleniowe i zwężające naczynia krwionośne błony śluzowej nosa. Działanie zwężające naczynia prowadzi do zmniejszenia obrzęku śluzówki, co ułatwia oddychanie. Dodatek kwasu borowego powoduje słabe działanie bakteriobójcze kropli.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na składniki leku, czyli na difenhydraminę i nafazolinę, (która jest składnikiem wielu kropli do nosa lub oczu, np. Rhinazinu). Lek należy ostrożnie stosować u dzieci do 6. roku życia i osób z nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą, zaburzeniami rytmu serca, nadczynnością tarczycy. Długotrwałe działanie może doprowadzić do wysuszenia i zmian zanikowych błon śluzowych - lek nie może być stosowany przewlekle.
Współdziałanie:przy jednoczesnym podawaniu leków hamujących aktywność enzymu MAO (Aurorix, Mocloxil, Jumex, Niar, Segan, Selenor, Selerin, Selgin, Selgres) oraz trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, np. Amitriptilinum, Impramin, Sinequan, może wystąpić nadciśnienie.
Dawkowanie:donosowo, w nieżycie nosa zwykle wkrapla się do każdego otworu nosowego 2-3 razy dziennie po 1-3 krople, nie dłużej niż przez 5 dni.
Skutki uboczne:przemijające uczucie pieczenia błony śluzowej nosa.
Objawy przedawkowania:przy przekraczaniu dopuszczalnych dawek, szczególnie u niemowląt i dzieci, mogą się ujawnić objawy działania leku na cały organizm - zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, nadmierne uspokojenie, zawroty głowy, bladość zaburzenia pracy serca i trudnośc




Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.