Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:DACROLUX
Nazwa polska:DEKSTRAN + HYDROKSYPROPYLOMETYLOCELULOZA
Nazwa międzynarodowa:Dextranum + Hypromellosum
Nazwa angielska:Dextran + Hypromellose
Postać:Dacrolux - krople do oczu w ampułkach.
Wizytówka:Lek stosowany w zespole suchego oka.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Alcon Cusi S.A.
Wytwórca:Laboratorios Cusi S.A. - E
Zalecany:w zespole suchego oka objawiającego się uczuciem obecności piasku lub ciała obcego w oczach, zaczerwienieniem oczu, swędzeniem, suchością oraz nadwrażliwością na światło, spowodowanych zbyt małą ilością łez lub zmienionym ich składem. Na objawy takie mogą być narażone osoby powyżej 40. roku życia, kobiety w okresie przekwitania, pracujący długo przy komputerze, oglądający telewizję, przebywający w niesprzyjających warunkach (zanieczyszczenie powietrza, centralne ogrzewanie, klimatyzacja). Zaburzenia w wydzielaniu naturalnych łez mogą nastąpić również na skutek niektórych chorób (cukrzyca, choroby reumatyczne), przyjmowania leków (niektórych nasercowych, doustnych antykoncepcyjnych, psychotropowych, zmniejszających przekrwienie spojówek), niedoboru witaminy A, używania soczewek kontaktowych.
Działanie:zawarte w preparacie składniki (hydroksypropylometyloceluloza, dekstran) nawilżają oko w sposób naśladujący naturalny proces łzawienia, potrafią oddziaływać podobnie do mucyny, która jest składnikiem łez oraz łączą się z powstałymi naturalnie łzami, co przedłuża czas działania leku.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek. W czasie zakraplania preparatu należy na kilka minut wyjąć soczewki kontaktowe. Preparat Tears Naturale nie jest przeznaczony dla osób noszących miękkie soczewki kontaktowe.
Dawkowanie:miejscowo, 1-2 krople preparatu zakrapla się do worka spojówkowego co kilka godzin, aż do ustąpienia objawów.
Skutki uboczne:bardzo rzadko podrażnienie i/lub zaczerwienienie spojówek.
Leki z tej grupy:Dacrolux, Tears naturale, Tears naturale II, Tears naturale Free.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.