Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:LACRIMAL
Nazwa polska:ALKOHOL POLIWINYLOWY
Nazwa międzynarodowa:Alcohol polyvinylicus
Nazwa angielska:Polyvinyl alcohol
Postać:Lacrimal - krople do oczu 14 mg/ml.
Wizytówka:Lek stosowany w zespole suchego oka.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.
Wytwórca:Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A. - PL
Zalecany:w różnego pochodzenia zespole suchego oka, w tym również będącym powikłaniem przyjmowania niektórych leków; w celu przeciwdziałania podrażnieniom podczas noszenia protez lub epiprotez oczu - w zapobieganiu zapaleniom rogówki przy niedomykalności szpary powiekowej; w przypadkach podrażnienia oczu pod wpływem takich czynników jak wiatr lub słońce.
Działanie:alkohol poliwinylowy zastępuje naturalne łzy, przeciwdziała podrażnieniu spojówek, działa osłaniająco na nabłonek rogówki, łagodzi bolesność lub zmęczenie oczu.
Dawkowanie:miejscowo, 1-2 krople do każdego worka spojówkowego 4-6 razy dziennie.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.