Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:STRIX
Nazwa międzynarodowa:preparat złożony
Postać:Strix - tabletki.
Wizytówka:Lek przeciw zaburzeniom krążenia siatkówki i naczyniówki oka
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Ferrosan
Zalecany:stosowany pomocniczo w leczeniu zaburzeń krążenia siatkówki i naczyniówki oka.
Działanie:wspomagające się wzajemnie składników: beta karotenu czyli prowitaminy A - naturalnego związku, który przekształca się w organizmie w witaminę A; przekształcenie to jest regulowane w sposób naturalny, w zależności od niedoboru i zapotrzebowania na witaminę A. Witamina A powstała z beta karotenu bierze udział w procesie widzenia - związana z białkiem tworzy czerwień wzrokową pręcików siatkówki, czyli rodopsynę, która decyduje o widzeniu o zmierzchu, ma znaczący udział w wielu przemianach biochemicznych zachodzących w ustroju człowieka - w przemianach białek, cukrów oraz niektórych hormonów. Drugi składnik - owoc borówki czernicy stabilizuje najdrobniejsze naczynia tzw. włosowate, zwiększa napięcie żył, wpływa dodatnio na przepływ krwi w naczyniach i żyłach, zwiększa odporność ściany naczyń na uszkodzenia.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki; nie można przyjmować leku przy jednoczesnym przyjmowaniu lub nadmiarze witaminy A w organizmie, przy ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby.
Dawkowanie:doustne, 2 razy dziennie po 1 tabletce.
Skutki uboczne:przy stosowaniu beta karotenu działania uboczne wynikające z nadmiaru witaminy A nie występują, ponieważ proces przekształcania się beta karotenu, czyli prowitaminy, w witaminę A jest regulowany samoistnie w zależności od zapotrzebowania organizmu - stano
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.