Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:TEARS NATURALE
Nazwa polska:DEKSTRAN + HYDROKSYPROPYLOMETYLOCELULOZA
Nazwa międzynarodowa:Dextranum + Hypromellosum
Nazwa angielska:Dextran + Hypromellose
Postać:Tears naturale, Tears naturale II, Tears naturale Free - krople do oczu.
Wizytówka:Lek stosowany w zespole suchego oka.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Alcon Polska Sp. z o.o
Wytwórca:s.a. Alcon-Couvreur n.v. - B; Laboratoires Alcon S.A. - F
Zalecany:w zespole suchego oka objawiającego się uczuciem obecności piasku lub ciała obcego w oczach, zaczerwienieniem oczu, swędzeniem, suchością oraz nadwrażliwością na światło, spowodowanych zbyt małą ilością łez lub zmienionym ich składem. Na objawy takie mogą być narażone osoby powyżej 40. roku życia, kobiety w okresie przekwitania, pracujący długo przy komputerze, oglądający telewizję, przebywający w niesprzyjających warunkach (zanieczyszczenie powietrza, centralne ogrzewanie, klimatyzacja). Zaburzenia w wydzielaniu naturalnych łez mogą nastąpić również na skutek niektórych chorób (cukrzyca, choroby reumatyczne), przyjmowania leków (niektórych nasercowych, doustnych antykoncepcyjnych, psychotropowych, zmniejszających przekrwienie spojówek), niedoboru witaminy A, używania soczewek kontaktowych. Preparat Tears naturale Free nie zawiera substancji konserwujących, zaleca się go osobom uczulonym na takie składniki, jak również pacjentom noszącym soczewki kontaktowe.
Działanie:zawarte w preparacie składniki (hydroksypropylometyloceluloza, dekstran) nawilżają oko w sposób naśladujący naturalny proces łzawienia, potrafią oddziaływać podobnie do mucyny, która jest składnikiem łez oraz łączą się z powstałymi naturalnie łzami, co przedłuża czas działania leku.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek. W czasie zakraplania preparatu należy na kilka minut wyjąć soczewki kontaktowe. Preparat Tears Naturale nie jest przeznaczony dla osób noszących miękkie soczewki kontaktowe.
Dawkowanie:miejscowo, 1-2 krople preparatu zakrapla się do worka spojówkowego co kilka godzin, aż do ustąpienia objawów.
Skutki uboczne:bardzo rzadko podrażnienie i/lub zaczerwienienie spojówek.
Leki z tej grupy:Dacrolux, Tears naturale, Tears naturale II, Tears naturale Free.
Dodatkowe informacje:Tears Naturale II.pdf
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.