Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:ZIELE ŚWIETLIKA
Nazwa polska:zioła jednorodne
Nazwa międzynarodowa:Euphrasiae herba
Postać:Ziele świetlika - zioła sypkie; Ziele świetlika fix - zioła w torebkach do zaparzania.
Wizytówka:Zioła łagodzące podrażnienia spojówek, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:wielu producentów
Wytwórca:wielu producentów
Zalecany:jako lek wspomagający w stanach zapalnych i podrażnieniach spojówek i brzegów powiek, także wynikających z uczulenia.
Działanie:ściągające, łagodzące podrażnienia spojówek i brzegów powiek, przeciwzapalne i przeciwalergiczne, bakteriobójcze i przeciwwysiękowe.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek.
Dawkowanie:zewnętrznie, do przemywań i okładów 3 razy dziennie, zawsze świeżym odwarem, stosując jałową gazę. Przygotowanie odwaru: torebkę lub 2 łyżki stołowe ziela zalać szklanką wody, gotować pod przykryciem 5 minut, odstawić, ostudzić, odcedzić.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.