Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:BILBERIN
Nazwa polska:WYCIĄG SUCHY Z OWOCÓW BORÓWKI CZERNICY
Nazwa międzynarodowa:Myrtilli fructi extractum siccum
Nazwa angielska:VACCINIUM MYRTILLUS
Postać:Bilberin - kapsułki elastyczne (200 mg wyciągu suchego z owoców borówki i 5 mg beta karotenu).
Wizytówka:Lek stosowany pomocniczo w okulistyce.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
Wytwórca:Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A. - PL
Zalecany:jako lek wspomagający w leczeniu zaburzeń krążenia w siatkówce i naczyniówce oka.
Działanie:antocyjany zawarte w preparacie zwiększają elastyczność naczyń włosowatych oka, uszczelniają śródbłonki. Poprzez działanie na płytki krwi poprawiają mikrokrążenie w oku, zapobiegają mikrozakrzepom i zwyrodnieniom siatkówki. Beta karoten jest prowitaminą A, czyli naturalnym związkiem, który przekształca się w organizmie w witaminę A; przekształcenie to jest regulowane w sposób naturalny, w zależności od niedoboru i zapotrzebowania na witaminę A. Witamina A powstała z beta karotenu bierze udział w procesie widzenia - związana z białkiem tworzy czerwień wzrokową pręcików siatkówki, czyli rodopsynę, która decyduje o widzeniu o zmierzchu. Beta karoten chroni tkanki przed wolnymi rodnikami, przyspieszającymi proces starzenia się organizmu.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom poniżej 13 roku życia; przy przyjmowaniu innych preparatów z witaminą A.
Dawkowanie:doustne, dorośli i dzieci od 13 roku życia 2-4 kapsułki raz dziennie na czczo, z niewielką ilością płynu, przez 15-20 dni.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.