Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:BIOVISION
Nazwa polska:WYCIĄG SUCHY Z OWOCÓW BORÓWKI CZERNICY
Nazwa międzynarodowa:Myrtilli fructi extractum siccum
Nazwa angielska:VACCINIUM MYRTILLUS
Postać:Biovision - kapsułki twarde 80 mg.
Wizytówka:Lek stosowany pomocniczo w okulistyce.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Cowik Sp. z o.o.
Wytwórca:Cowik Sp. z o.o. - PL
Zalecany:profilaktycznie u osób pracujących przy komputerze, prowadzących pojazdy nocą, w celu utrzymania dobrego wzroku; jako lek wspomagający w leczeniu zaburzeń krążenia w siatkówce i naczyniówce oka.
Działanie:składniki zawarte w wyciągu z borówki zwiększają elastyczność naczyń włosowatych oka, uszczelniają śródbłonki. Poprzez działanie na płytki krwi poprawiają mikrokrążenie w oku, zapobiegają mikrozakrzepom i zwyrodnieniom siatkówki. Poza tym preparat zawiera beta karoten, witaminę C oraz B2, które dodatkowo uszczelniają naczynia krwionośne.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, podczas ciąży i karmienia piersią, dzieciom poniżej 13 roku życia; przy przyjmowaniu innych preparatów z witaminą A.
Dawkowanie:doustne, dorośli i dzieci od 13 roku życia 2-3 kapsułki 3 razy dziennie; przed planowaną jazdą samochodem 2-4 kapsułki i ponownie 1-2 kapsułki po 3 godzinach jazdy.
Skutki uboczne:ból głowy - należy zmniejszyć dawkę leku.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.