Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:CETRISCABIN
Nazwa polska:BENZOESAN BENZYLU + BROMEK CETRIMONIUM
Nazwa międzynarodowa:Benzylis benzoas + Cetrimonii bromidum
Nazwa angielska:Benzyl benzoate + Cetrimonium bromide
Postać:Cetriscabin - emulsja na skórę (30 mg/100 g benzoesanu benzylu i 300 mg/100 g bromku cetrimonium).
Wizytówka:Lek przeciwświerzbowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Sanofi-Synthelabo Sp. z o.o.
Wytwórca:Sanofi-Synthelabo Sp. z o.o./Oddział w Rzeszowie - PL
Zalecany:w leczeniu świerzbu, niekiedy przeciwko wszawicy łonowej i głowowej.
Działanie:przeciwpasożytnicze, szczególnie przeciwświerzbowe i przeciwwszawicze a także przeciwbakteryjne.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek lub jego składniki, podczas ciąży i karmienia piersią.
Dawkowanie:świerzb: po kąpieli z namydleniem całego ciała, zmyciu mydła wodą i osuszeniu skóry, wciera się dokładnie emulsję w powierzchnię całego ciała, z wyjątkiem twarzy. Szczególnie starannie należy wetrzeć emulsję pod pachami, w pachwinach, na podbrzuszu i między palcami. Po 24 godzinach należy bardzo dokładnie zmyć preparat. Preparat można zastosować powtórnie po 5 dniach. Bieliznę osobistą, kąpielową i pościelową powinno się wygotować, ubrania i koce dokładnie wyprasować gorącym żelazkiem i nie używać przez kilka dni. Czynności te należy wykonać bardzo starannie, aby nie doszło do ponownego zakażenia. Uwaga: preparat działa drażniąco na spojówki i błony śluzowe - należy chronić oczy. Wszyscy domownicy powinni leczyć się równocześnie. Przy wszawicy należy wcierać emulsję raz dziennie przez 3 do 5 dni, w suche włosy i skórę głowy, przy wszawicy łonowej zaś wciera się emulsję w suche włosy i skórę łona, a następnie po paru godzinach należy umyć włosy szamponem i wyczesać za pomocą specjalnego gęstego grzebienia.
Skutki uboczne:przemijające zmiany skórne, uczucie podrażnienia i pieczenia skóry.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.