Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:CLEARASIL Ultra 10
Nazwa polska:NADTLENEK BENZOLU
Nazwa międzynarodowa:Benzoylis peroxidum
Nazwa angielska:Benzoyl peroxide
Postać:Clearasil Ultra 10 - żel 100 mg/g.
Wizytówka:Lek przeciwtrądzikowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Boots Healthcare International
Wytwórca:Hermal Kurt Herrmann GmbH and Co. - D
Zalecany:w trądziku młodzieńczym i trądziku pospolitym.
Działanie:odkażające oraz złuszczające naskórek; uwalniający się z żelu tlen działa przeciwbakteryjnie na bakterie beztlenowe znajdujące się w zaskórnikach; złuszczające działanie leku powoduje zmniejszenie ilości zaskórników i stanu zapalnego.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na nadtlenek benzolu, podczas ciąży i karmienia piersią; należy unikać kontaktu preparatów z oczami i błonami śluzowymi, skórą uszkodzoną i owłosioną. Przy atopowym zapaleniu skóry i skórze nadmiernie suchej, należy stosować bardzo ostrożnie.
Dawkowanie:miejscowo; na umytą i osuszoną skórę, w miejscu zmian nanosi się cienką warstwę żelu 2 razy dziennie, aż do ustąpienia zaskórników, około 4-10 tygodni.
Skutki uboczne:niekiedy może wystąpić nieznaczne zaczerwienienie i złuszczenie skóry nieupoważniające do przerwania leczenia; leczenie należy przerwać jedynie po wystąpieniu objawów uczulenia.
Leki z tej grupy:Aknefug-Oxid 3%, 5%, 10%, Akneroxid 5, Akneroxid L, Basiron 2,5%, 5%, 10%, Benzacne, Benzapur, Brevoxyl, Clearasil Ultra 10, Lubexyl, OXY-10, OXY 10 Cover Up.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.