Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:DELACET
Nazwa polska:NALEWKA Z ZIELA OSRTRÓŻKI
Nazwa międzynarodowa:Delphini consolidae tinctura
Nazwa angielska:Consolida regalis
Postać:Delacet - płyn do stosowania na skórę 834 mg/ml.
Wizytówka:Lek przeciw wszawicy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Herbapol Kraków S.A. - Krakowskie Zakłady Zielarskie
Wytwórca:Herbapol Kraków S.A. w Krakowie Zakład Produkcyjny w Wadowicach - PL
Zalecany:we wszawicy głowy i innych miejsc owłosionych, np. wszawicy łonowej.
Działanie:jest mieszaniną roztworu alkoholowego alkaloidów ostróżki i kwasu octowego o działaniu przeciwpasożytniczym i miejscowo drażniącym. Związki te niszczą pasożyty zewnętrzne, głównie wszy.
Dawkowanie:zewnętrznie, włosy należy zwilżyć płynem i zawiązać chustką na 2-3 godziny. Następnie umyć głowę i wyczesać gęstym grzebieniem.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.