Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:DERMAKNEL
Nazwa polska:KWAS SALICYLOWY + SIARKA STRĄCONA
Nazwa międzynarodowa:Acidum salicylicum + Sulfur
Nazwa angielska:Salicylic acid + Sulphur
Postać:Dermaknel - krem (40 mg/g siarki strąconej i 10 mg/g kwasu salicylowego).
Wizytówka:Lek przeciwzapalny i przeciwbakteryjny, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.
Wytwórca:GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. - PL
Zalecany:w trądziku młodzieńczym i różowatym, liszajcu, czyrakach i innych bakteryjnych zakażeniach skóry.
Działanie:zależy od skojarzonego działania składników - siarka działa wysuszająco i przeciwłojotokowo a kwas salicylowy działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo oraz złuszczająco.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na lek, na aspirynę i salicylany (Aspirin, Asprocol, Polopiryna, Sachol, Salicylamidum), podczas ciąży, u niemowląt i małych dzieci; przy ostrych stanach zapalnych skóry oraz na duże powierzchnie skóry.
Dawkowanie:zewnętrznie, oczyszczoną chorą powierzchnię skóry pokrywa się cienką warstwą kremu 2-3 razy dziennie przez około 14 dni.
Skutki uboczne:preparat jest na ogół dobrze tolerowany, niekiedy może wystąpić podrażnienie, pieczenie i zaczerwienienie skóry. Niewielkie zaróżowienie skóry i jej złuszczanie się w czasie leczenia trądziku nie musi być wskazaniem do przerwania leczenia.
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.