Wydawnictwo KASTOR
Menu

Linki
Opis leku

Nazwa preparatu:AKNEFUG-OXID
Nazwa polska:NADTLENEK BENZOLU
Nazwa międzynarodowa:Benzoylis peroxidum
Nazwa angielska:Benzoyl peroxide
Postać:Aknefug-Oxid 3%, 5%, 10% - żel 3%, 5%, 10%.
Wizytówka:Lek przeciwtrądzikowy, do użytku zewnętrznego.
Dostępność:Bez recepty
Podmiot odpowiedzialny:Dr August Wolff GmbH & Co.
Wytwórca:Dr August Wolff GmbH & Co. - D
Zalecany:w trądziku młodzieńczym i trądziku pospolitym.
Działanie:odkażające oraz złuszczające naskórek; uwalniający się z żelu tlen działa przeciwbakteryjnie na bakterie beztlenowe znajdujące się w zaskórnikach; złuszczające działanie leku powoduje zmniejszenie ilości zaskórników i stanu zapalnego.
Niezalecany:przy nadwrażliwości na nadtlenek benzolu; należy unikać kontaktu preparatów z oczami i błonami śluzowymi.
Dawkowanie:do stosowania zewnętrznego; umytą i osuszoną skórę smaruje się cienką warstwą żelu 3% lub 5% 1-2 razy dziennie przez 2-3 tygodnie, a następnie w razie potrzeby leczenie kontynuuje się preparatem 10% aż do ustąpienia zaskórników.
Skutki uboczne:niekiedy może wystąpić nieznaczne zaczerwienienie i złuszczenie skóry nieupoważniające do przerwania leczenia; leczenie należy przerwać jedynie po wystąpieniu objawów uczulenia.
Leki z tej grupy:Aknefug-Oxid 3%, 5%, 10%, Akneroxid 5, Akneroxid L, Basiron 2,5%, 5%, 10%, Benzacne, Benzapur, Brevoxyl, Clearasil Ultra 10, Lubexyl, OXY-10, OXY 10 Cover Up.
Uwagi:Brak w Wykazie żel 5%, 10%
Przed użyciem preparatu zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat

Wydawnictwo KASTOR, adres korespondencyjny: Osiedle Przyjaźń 140, 01-355 Warszawa; e-mail: wydawnictwo at kastor.strefa.pl
© Copyright by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2010.
Wszelkie prawa zastrzeżone.